LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

  Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të kësaj të djele në Shqipëri.

  Një tërmet me magnitudë 3.4 ballë, i shkallës Rihter është regjistruar në Himarë, mëngjesin e sotëm.

  Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale por lëkundjet kanë shkaktuar panik tek qytetarët.

  Kujtojmë se ky është tërmeti i tretë që prek Shqipërinë vetëm brenda pak ditësh, pasi i fundit është rregjistruar po të djelën e kaluar me një tjetër lëkundje të fortë, 4.5 Rihter në Lezhë, ku pati vetëm disa dëme të vogla material.

  I gjith ky muaj ka qene me lekundje termeti ne te gjithe ballkanin sidomos ne greqi ne krete ku lekundjet kane qene te pranishme ne te gjithe muajin.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *