Lekundet Ballkani nga termeti diten e sotme. Ja ku ishte epiqendra

Ballkani nuk gjen qetesi nga termetet duke filluar nga Greqia Shqiperia Maqedonia apo Bosnia.Por fatmiresishte cdo gje ka shkuar mire dhe pa probleme.

Por nje tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës rihter është shënuar në Amfilochia të Greqisë.

Sipas mediave lokale lëkundjet u ndjenë në orën 23:50 të së martës dhe thellësia fokale e saj ishte 5 km.

Epiqendra ishte 13 km në Perëndim të Kastraki, në Etoloakarnania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *