Lekundet Ballkani nga termeti naten e sotme. Ja ku ishte epiqendra

Ballkani nuk gjen qetesi nga termetet duke filluar nga Greqia Shqiperia Bosnja dhe vende te tjera.

Por diten e sotme një tërmet i fortë ka lëkundur Greqinë pak minuta më parë.

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka tronditur mbrëmjen e sotme në ishullin juglindor të Greqisë, Kos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur 39 kilometra në jug, në jugperëndim të Kos, ndërsa ka pasur një thellësi prej 113 kilometrash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *