Lëkundet sërish vendi, termet me magnitudë 4.1, ja ku ishte epiqendra

    Vendi yne lekundet sërish mbrëmjen e sotme. Lekundja me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter ka rënë në orën 22:05 dhe u ndje më shumë në Durrës, Kurbin dhe Fushë Krujë.

    IGJEUM konfirmoi se magnituda ishte 4.1 dhe me thellësi 35 km, me epiqendër në fshatin Safetaj të Durrësit.

    “Sipas komunikimit me shtabet e Emergjencave në qarqet Durres e Tirane, nuk ka deme ne njerez apo materiale, deri më tani”, thotë Ministria e Mbrojtjes.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *