“Mbyllni kufijtë me Italine sa me shpejt”, këngëtarja e shqetesuar: Mos prisni se do ja dalim paq..

  Anxhela Peristeri ndihet mjaft e shqetesuar per situaten dhe në një reagim në rrjetet sociale shkruan se shteti duhet të mbyllë kufinjte me Italine

  Sipas saj udhëtimet me Italinë janë të shpeshta dhe rreziku është shumë i lartë. Më tej Anxhela shton se duhet të ngejmë zërin pasi rrisku është shumë i lartë dhe se në Shqipëri nuk përballohet një diçka e tillë.

  Postimi i plotë

  Mbyllni kufijte sa jemi ne kohe.
  Mbyllni kufijte para se te jete vone. Kontakti yne me shtetin Italian eshte i jashtezakonshem, i shpeshte me shume fluturime ne dite.

  Nuk jemi vend aq i fuqishem sa te perballojme dicka te tille. As mos e enderroni se do ja dalim paq po erdhi ne Shqiperi.

  Ju lutem, ngrini zerin sepse do rriskojme aq shume sa nuk jua merr mendja.

  Nuk ka maska as mjete mbrojtese tek ne.
  Nje here ne jete behuni te vetedijshem qe nuk luhet me jeten.

  Mediat duhet te perhapin alarmin dhe shteti yne duhet te mbyll kufijte. Te kontrolloj cdo person qe ka dale dhe hyre ne vend gjate ketyre 2 javeve, nese bartin CoronaVirus perpara se te jete vone.

  E theksoj, kemi shume fluturime ne dite dhe do ishte mire ta izolonim sa jemi heret!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *