Meteorologia jep lajmin e mire per motin tregon çfarë surprize ka rezervuar moti deri ne fundjave

Lajme te mira vijne nga pasi pasi ne vendin tone do te rriten temperaturat dhe kjo jave pritet te jete e ngrohte.

Temperaturat 18 apo 19 °C në territorin shqiptar. Në ulëtsirën perëndimore presim mbi 17°C. Era do të jetë herë pas here prolematike deri në orët e pasditës më pas kemi lehtësim të ndjeshëm të erës.

Për ditët në vijim kemi vetëm rritje të lehtë dhe graduale të vlerave termike. Moti mbetet në të njëjtën tablo. Kthjellime hde vranësira kalimtare të paktën deri ditën e shtunë.Të dielën në mbrëmje presim një turbulencë të kushteve të motit në territorin shqiptar, bën me dije meteorolgoia Tanja Porja.

Megjithatë temperaturat minimale do të vijojnë nga 0-2 °C përgjithësisht në shtrirjen malore dhe maksimumet do të ngjithen në 20 apo mbi 20 gradë celcius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *