Meteorologu tregon qyetet ku do te godas i nxehti afrikan ne vendin tone

Jemi ne ditet me te nxehta te muajit Korrik dhe te stines se veres. Meteorologu Akil Osmani ka thene se temperaturat e larta do jene prezente kete fundjave.

10 ditet qe do te vijn temperaturat do te jene mbi 40 grade.

Ne Berat dhe Kucova pritet qe temperaturat te arrijne 42 grade dhe ne Elbasan, Fier, Gjirokaster temperaturat do te jene te larta.

Pasi te largohet kjo vale e te nxehtit temperaturat do te biejn dhe do te ulen ne 37-38 grade celcius.

Ekspertet thone se nuk duhet te dilni ne pikun e vapes dhe qendroni ne shtepia tuaja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *