Mjeku reagon me urgjencë: Të bllokohet vendi nga ushtria, popullit ti jepet falas vitamina C dhe D

  Mjeku Petrit Vargu përmes një statusi në rrjetet sociale shpehet se duhet të merren masa të menjëhershme në izolimin e vendit nga ushtria, në të kundërt situata mund të përkeqësohet në mënyrë shumë të shpejtë.

  Vargu shprehet se prej më shumë se një muaj Rama dhe Manastirliu e kanë lënë vendin me vetëm 30 tampone që testojnë koronavirusin, ndërsa lënia e kufijve të hapur, e dëmtoi në mënyrë të jashtëzakonshme vendin.

  Mjeku shprehet se të gjithë qytetarëve duhet tiu jepet vitamia C dhe D pa pagesë, dhe testet për koronavirusin të kryhen në çdo spital rajonal.

  Postimi i Vargut:

  Ne vend qe te marrin masa qe duhet ti paraprijne shperndarjes se infeksionit ,si ne asnje vend tjeter te botes, del e na reciton me ministren e shendetesise. Megjithese, ben thirrje qe mos politizohet, target i tij eshte opozita dhe mjeket qe flasin ndryshe. Njeriu qe la me 60 tampone per 30 dite Shqiperine dhe me aeroporte dhe porte te shpartalluara duhet te dije qe:

   1)Te izolohet pjesa perendimore e Shqiperise nga ushtria.

  2)Te pajisen me aparaturen PCR te gjithe spitalet rajonale.

  3)Ti mundesohet popullit marja pa para e vit C dhe D.

  4)Te nderprehet puna ne te gjitha institucionet dhe dyqanet,pervec farmacive ,ushqimoreve dhe ministrive.

  5)Te futen ne taskforcen e KKK-ve njerez te ditur,te lexuar duke menjanuar keshtu qe te vertetat te mbahen te blinduara dhe populli te kete transparence.

  Gjithashtu eshte vertetuar qe kjo taskforce ka bere gabime te renda.

  6)Te blihet urgjent ,gjithcka qe do te nevojitet per fazen e trete te kesaj epidemie ,qe eshte faza e mjekimit.

  POPULL VETEIZOLOHUNI! JU SHPETON JETEN!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *