Ndërron jetë në moshë shumë të re lojtari i kombëtares së njohur

Futbolli algjerian ndodhet në zi! Mesfushori i kombëtares algjeriane U-23, Bilel Benhamuda ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare, pas një aksidenti me makine.

Lojtari i USM Alger, i cili ishte një nga figurat kryesore në kampionatin algjerian, po kthehej në shtëpi pasi luajti në Turneun e “Katër Kombeve” kundër Kongos duke shënuar një nga tre golat e fitores.

Benhamuda po udhëtonte në autostradë, i shoqëruar nga një mik, kur humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me një shtyllë.

Automjeti ka marrë flakë dhe të dy kanë humbur jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *