Ndodh vetem ne Shqiperi. Burri i gjuan kafsheve me gure ne kopshtin zoologjik ne Tirane/video

Kopshti Zoologjik ka dy ditë që ka hapur dyert për të mirëpritur qytetarët dhe fëmijët.

Menjëherë pasi u hapën dyert shumë qytetarë vizituan Kopshtin Zoologjik dhe panë nga afër kafshët dhe shpendët e shumtë që janë në këtë kopsht.

Mirëpo si duket jo të gjithë janë entuziastë dhe dashamirës ma kafshë. Në media po qarkullon një video ku shihet një burrë rreth 30-vjeç që qëllon me gurë nga rruga tigrin dhe luanin.

Një gjest i shëmtuar nga ku marrin shembull edhe fëmijët më të vegjël. Nuk është vetëm kjo. Të tjerë vizitorë, i kanë shkulur dhëmbët disa instilacioneve të vendosura si simbol i kafshëve të zhdukura, duke treguar një mungesë të theksuar kulture dhe edukate.

Per me shume ndiqni videon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *