Nje tjeter dite pushimi per nxenesit dhe shkollat, vjen njoftimi nga Ministrja Kushi diten e sotme

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar 25 Majin ditë pushimi për të gjitha institucionet arsimore publike dhe private në qarkun e Tiranës

Njoftimi i publikuar nga ministrja Kushi:

Referuar vendimit të qeverisë për shpalljen e datës 25 Maj ditë pushimi për Qarkun e Tiranës, në kuadër të masave të marra për finalen e Conference League, ju njoftoj se të gjitha institucionet arsimore publike dhe private (përfshirë kopshtet, shkollat, universitetet, zyrat arsimore, etj.), do të jenë pushim. Le të jemi të gjithë pjesë e kësaj ngjarjeje të madhe dhe të mirëpresim vizitorët nga e gjithë Europa!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *