Një tjetër tërmet i fortë në Turqi

  0
  148

  Në Turqi është regjistruar një tërmeti i fortë ditën e sotme. Mësohet se lekundja me magnitudë 4,8 ballë të shkallës së Rihterit, u shënua në Stamboll.

  Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), është shprehur se lekundja ishte me epiqendër në Detin Marmara pranë rrethit Silivri, në thellësi prej 7,09 kilometrash.

  Deri më tani akoma nuk ka të dhëna nëse lëkundja ka pasur pasoja

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here