Saturday, May 21, 2022


HomeNjë tjetër tërmet i fortë në Turqi
Array

Një tjetër tërmet i fortë në TurqiNë Turqi është regjistruar një tërmeti i fortë ditën e sotme. Mësohet se lekundja me magnitudë 4,8 ballë të shkallës së Rihterit, u shënua në Stamboll.

Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), është shprehur se lekundja ishte me epiqendër në Detin Marmara pranë rrethit Silivri, në thellësi prej 7,09 kilometrash.

Deri më tani akoma nuk ka të dhëna nëse lëkundja ka pasur pasoja

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments