Nje vatër e re infeksioni, tre italiane me koronavirus në Tiranë

  Pesë raste të tjera janë konfirmuar pozitivë këtë të enjte në vendin tonë m es të cilëve jan ëtre shtetas italianë që ndodhen aktualisht në Shqipëri.

  Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, përmes një deklarate për mediat ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit në testimin e 32 rasteve të 2 pesë kanë rezultuar pozitive 5 persona mes të cilëve tre shtetasit italianë që nodheshin në Tiaranë dhe dy persona nga Kavaja.

  Deri në këto momente testuar 697 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 64 raste:

  • Tiranë 45 qytetarë
  • Durrës 5 qytetarë
  • Lushnje 2 qytetarë
  • Elbasan 2 qytetarë
  • Fier 6 qytetarë
  • Rrogozhinë 2 qytetarë
  • Kavajë 2 qytetar

  Gjithahstu si pasojë e përhapjes së koronavirusit deri më tani në vendin tonë se janë shënuar deri tani dy raste humbje jete. Ndërkohë në Spitalin Infektiv ndodhen 32 pacientë të shtruar, ku 3 pacientë janë në terapi intensive, por asnjëri prej tyre nuk është në respiracion të drejtuar. Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente./

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *