Nuk gjen qetësi toka, tjetër tërmt diten e sotme.Ja sa ishte magnituda

  0
  127

  Nuk ka qetësi për tokën greke. Vendi është lëkundur sërish nga një tjetër tërmet me magnitudë 4,3 ballë të shkallës Rihter .

  Lekundja e radhes është regjistruar në Kretë, në Arkalochori, pesë kilometra në jugperëndim të Arkalochorit.

  Fillimisht Instituti Sizmologjik Gjeodinamik regjistroi lëkundje në 4.4 Rihter, ndërsa sekuenca post-sizmike vazhdon me intensitet të pakufizuar në Kretë.

  Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar në njerëz.

  Kujtojmë se mëngjesin e së enjtes një tërmet i dyfishtë u regjistrua në Kretë me 3.7 dhe 4.5 Rihter, me një diferencë për tetë minutash.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here