Nuk gjen rehati Ballkani nga termetet. Ja ku ishte epiqendra diten e sotme

Nuk gjen rehati Ballkani nga termetet muajt e fundit duke filluar nga Greqia Shqiperia Bosnja apo Mali i zi.Por fatmiresisht magnituda a qen e ulet dhe cdo gje ka shkuar pa problee.

Ndersa diten e sotme nje tërmet është regjistruar në ishullin grek, Kretë, mesditën e sotme. Sipas Institutit Sizmologjik Gjeodinamik, epiqendra ishte afër Arkalochorit.

Vlerësimi fillestar për dridhjet sizmike ishte në 3.9 Rihter, ndërsa më vonë u raportua për 4 Rihter.

Tërmeti, sipas Institutit Gjeodinamik, kishte një thellësi prej pesë kilometrash dhe për këtë arsye u ndje veçanërisht në një pjesë të madhe të Kretës Lindore.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion për dëme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *