Monday, May 23, 2022
HomeOlsi Hajdari: Më ka ngelur peng..
Array

Olsi Hajdari: Më ka ngelur peng..Olsi Hajdari, bashkështorti i 19 vjeçares Rezarta Hajdari e cila humbi jetën të premten ka rrëfyer me detaje atë natë.

Pas daljes nga spitali Olsi Hajdari arriti të mbijetonte pas dy ditësh në koma dhe absolutisht nuk pranon versionin e vetlehmimit të nxjerrë nga policia.

27-vjeçari tregon se pasi kishte darkuar kishin shkuar në dhomën e gjumit. Duke parë temperaturat e  ulta, kishin vendosur mangallin me prush dhe më pas i kishte zënë gjumi.

Por familjarët e Rezartës kanë dyshimet rreth këtij versioni. Ata kërkojnë të dinë të vertetën për vajzën e tyre.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e së premtes në fshati Xhyrë të Librazhdit.

Dyshimet e para të policisë ishin se çifti ishte vetëh elmuar por ndërkohë ende nuk ka një një rezultat zyrtar nga ekspertiza mjeko ligjore.

Kujtojmë se familjarët e Rezartës nuk e lejuan atë as ti jepte lamtumirën e fundit nga kjo botë

Rrëfimi i Olsi Hajdarit on Vidnews.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments