Pas “Sanremos”, Alketa nënshkruan kontratën me gjigantin televiziv italian

  Pas prezantimit në natën e tretë të Sanremos, ku edhe ajo tha se realizoi ëndrrën e saj të fëmijërisë, Alketa Vejsiu ka nënshkruar kontratën e saj të parë me televizionin italian RAI1.

  Moderatroja shqiptare ka dhënë para se të ngjitej në skenën gjigante te Sanremos edhe lajmin e bukur në Instagram, ku ka publikuar kontratën bashkë me një shënim domethënës.

  “Kontrata e parë e jetës time me RAi Uno sapo u nënshkrua!

  Lidhur me prezantimin e mbrëmjes së sotme, ajo tha se, “kemi një monolog shumë të rëndësishëm i cili flet për eksodin e shqiptarëve dhe mënyrën sesi ky popull i veçantë dhe zemërgjerë e ka mirëpritur Shqipërinë…”

  “Do këndoj…Do të këndoj italisht më kanë propozuar autorët pas koncertit tim recital në Shqipëri (qesh) ata menduan që duhet të këndoj edhe në Sanremo dhe do të vij një këngëtar italian…”

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *