Pas termetit në Kukës, një pasgoditje në Dibër, reagon Ministria e Mbrojtjes

  Pas tërmetit që u shënua pak minuta më parë në Barrë të Kukësit, një tjetër lëkundje është nderë pak çaste më parë në Dibër.

  Sipas Balkanweb epiqendra është regjistruar në Arre Malle, me një magnitudë 4.6 të shkallës Rihter.

  Nderkohë, në Kukes në orën 13:38 u shënua një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës rihter, që u shoqërua me një pasgoditje në Dibër në 13:52.

  Deri më tani nuk ka të dhëna për dëme që mund të jenë shkaktuar nga tërmeti.

  Menjëherë ka ardhur dhe reagimi zyrtar nga Ministria e Mbrojtjes.

  Sipas njoftimit zyrtar, Ministrja e Mbrojtjes njofton se nga tërmetet, nuk raportohet të ketë pasur dëme.

  “Sipas informacionit paraprak nga IGJEUM, dy lekundje me magnitude 3.8 dhe 3.9 te shkalles rihter jane ndier ne Diber e Kukes. Nuk raportohen deme nga shtabet e EC ne keto dy bashki.”, thuhet në njoftim.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *