Pellumb Pipero del me apelin e forte per qytetaret: Beni kete per 2-3 jave, do te ndodhe kjo..

  0
  126

  Në një ditë me bilanc teper te renduar nga koronavirusi ne vend gjate 24 oreve te fundit, me 4 jetë të humbura dhe me 93 raste të reja te infektuar me covid, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka bërë nje apel të fortë për të gjithë qytetarët, për mbajtjen me doemos të maskës dhe të ruajtjes së distancës.

  Ai shtoi se mbyllja nuk është zgjidhje, më dëgjoni, ju lutem, zgjidhja në këtë moment është mbajtja e maskës kudo, edhe në rrugë, mbajta e distancës, dhe higjiena e duarve dhe ajo personale, tha Pipero, ne nje interviste

  Nëse sot vendosim maskën, të garantoj që për dy tre javë numri ulet me dy apo tre herë, më pak të infektuar, me pak të sëmurë, të shtruar në spital dhe dy-tre herë më pak humbje jete. Me mirëkuptoni, ndonjëherë ndodh ta kemi thënë vonë, por asnjëherë nuk është vonë, për të marrë masa, perfundoi mjeku

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here