Përgjaket dasma në Bulqize 18 vjecari godet nje 25 vjecar 5 here me thike

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Ostren të Bulqizës pasi dy te rinje kane qene ne dasem jane konfliktuar mes njeri tjetrit.

18 vjecari Aranit Alushi ka plagosur me thike 25 vjecarin Besnik Kurti.

18 vjecari ka goditur 5 here me thike 25 vjecarin dhe gjendja e tij eshte e rende.
25 vjecari eshte derguar me urgjence ne Spitalin e Traumës në Tiranë.

Policia Bulqizë dhe strukturat Hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, u bë e mundur kapja dhe arrestimi 18-vjeçarit, si autor i dyshuar i ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *