Pinte 10 litra uje ne dite dhe menduan se kishte diabet. Ja cfare i zbuluan doktoret

Doktoret menduan se kisha diabet pasi pija 10 litra uje cdo dite, por e verteta ishte krejt ndryshe

Xhonatani 41 vjec pinte afersisht 10 litra uje cdo dite dhe diagnoza e tij ngjante me diabetin melitus, mirepo ne fund diagnoza rezultoi shume ndryshe.

Gjate nje takimi me mjekun e familjes ai e referoi tek nje doktor veshkash. Pasi mbaroi vizitat dhe analizat e perjashtuan diabetin, Xhonatan shkoi tek mjeku i syve ne nje vizite rutine. Doktori ketu pas ekzaminimit te syrit ne aparaturat e posacme vuri re dicka krejt te papritur dhe e dergoi te bente rezonance transmeton shiko.news

Diagnoza e tij ishte tumor ne gjendren e hipofizes e cila i ndikonte edhe ne problemin e tij me ujin. Keshtu duke qene se nuk mund te kryhej nje nderhyrje kirurgjikale, Xhonatani filloi terapine me steroide qe me pas e beri te shtonte peshe por kjo ishte zgjidhja per te. Kohe me pas 40 vjecari e mori serish kontrollin e peshes dhe bente ecje, vrap dhe not qe te dobesohej.

Te gjithe komentonin pozitivisht per te dhe e uronin qe shume prej tyre kane marre kurajo nga historia e tij e suksesit.

Keshilla e mjekut eshte te beni analiza dhe kontrolle periodike transmeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *