Po kthehej ne atdhe pasi kishte mbaruar studimet humb jeten studentja shqiptare ne Itali

Një ngjarje ka ndodhur ditën e sotme në Itali. Studentja Donika Nikollbibaj, ka humbur jetën në aksident gjatë rrugës për në Kosovë.

E reja ishte duke u kthyer nga Italia për në vendlindjen e saj.

Lajmin e ka bërë me dije daja i së ndjerës, i cili thotë se Donika sapo kishte përfunduar studimet në Univeristetin e Veronës në Itali, si dhe kishte nënshkruar kontratën e punës.

“Ah bre Donika e dajës, ma këpute shpirtin! Sapo i përfundove studimet ne Universitetin e Veronës, e nënshkrove kontratën e punës dhe u nise për Kosovë, ike në lulen e rinisë duke ti ndërprerë te gjitha ëndrrat e jetës dhe duke na lënë përjetë me zemër te thyer dhe me lot në sy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *