Policia gjermane arreston ciftin shqiptar me kasaforten me mijra eruo

Shqiptaret ku do qe shkojne do te hapin ndonje problem me policin. Nje cift shqiptar qe jetonin ne Gjermani jane vene ne pranga.

Ato akuzohen per trafik te lendeve narkotike dhe armembajtje pa leje.

30 vjecari eshte arrestuar nga policia ne zonen e Broßhauser Straße në Ohligs.

Pasi forcat speciale futen ne apartamentin e ciftit shqiptgar gjende arme zjarri dhe lende narkotike.

Policia ka sekuestrua dhe kasaforten e mbushur plot me euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *