Prindërit e gjejnë djalin 24-vjeçar pa jetë në dhomë: E kaloi natën me shokët, e lamë të flinte. Kur shkuam ta shihnim..

  Nje ngjarje e rende per familjen shqiptare ne Itali. Prinderit kane gjetur te vd.ekur ne dhome djalin e tyre vetem 24-vjecar. Mediat italiane shkruajne se prinderit gjeten te paj.ete ne dhome djalin e tyre Aldi Cala.

  Sic kane treguar ata per policine, djlai e kishte kaluar mbremjen me shoket dhe ishte kthyer vone. Keshtu qe ata vendosen te mos e bezdisin dhe ta linin te flinte deri vone. Por, kur kane pare se ai nuk po dilte nga dhoma, edhe nderkohe qe kishte kaluar shume kohe e ishte bere pasdite, hyne ne dhome ta shihnin.

  Ata e thirrën, pastaj iu afruan shtratit. Fatkeqësisht, i riu nuk u përgjigj. Zemra e tij kishte kohë që kishte ndaluar së rr.ahuri. Ata menjëherë dhane al.armin dhe kerkuan ndihme, moren 118 dhe menjehere ne vend mberriti ambulanca. GJithcka ishte e kote, pasi mjeket vetem konfirmuan qe ai kishte nde.rruar jete.

  NUk dihen shkaqet, per te cilat pritet ekzaminimi mjeko-ligjor. Dyshimet e para jane per nje vd.ekje te natyrshme, pasi prinderit kane treguar se ai bente nje jkete te rregullt, nuk pinte as alkool e as substanca te tjera. Megjithate priten te dhenat e autopsise.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *