Qytetari blen bilete te Wizz Air por kompania tallet me shqiptaret

Ankesat dhe denoncimet që qytetarët shqiptarë kanë ndaj kompanisë “Wizz Air” sa vijnë e shtohen çdo ditë e më shumë. Kushtet skandaloze të avionëve, vonesat me oraret, ndryshimet në minutën e fundit, apo gjobat që marrin qytetarët janë të shumta. Një qyetar ka denoncuar së fundmi në redaksinë tonë faktin se si “Wizz Air” ka ndrushuar orarin e fluturimit nga Torino të paktën 7 herë në dy muaj.

Sipas tij kompania përveç ndryshimit të orarit tani ka ndryshuar edhe datën e fluturimit në një kohë kur bileta është paguar.

Denoncimi i qytetarit:

pershendetje JOQ, ja cfare ben kompania WIZZ, ka ndryshuar orarin e fluturimit nga Torino te pakten 7 here per dy muaj, edhe tani ka ndryshuar edhe daten komplet, nuk bejme dot asnje plan se keta palaco ti prishin 100 here. Bileta eshte e paguar madje 250€ se jane disa te aferm dhe po u prishen planet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *