Rusia “hakmerret” ndaj Shqiperisë , ja cfare ka vendosur se fundmi

Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov tha në një deklaratë për shtyp se po hartohet një dekret presidencial për këtë qëllim.

Ky veprim vjen, pasi Rusia është goditur ashpër nga sanksionet e Perëndimit që prej fillimit të pushtimit rus të Ukrainës.

Tashme rusia po behet gati per te embrago ndaj ketyre vendeve dhe do ta marre seriozisht kete ceshtje ne ditet ne vazhdim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *