Si mund ta bëni furrën tuaj të duket si e re vetëm këtë përbërës që ndryshon gjithcka

Një nënë e katër fëmijëve ka zbuluar metodën e saj të pastrimit të furrës që e bën atë të duket si e re pa ndonjë kimikat të ashpër.

Ajo tregon se fillimisht duhet ta ndizni furrën për disa minuta pastaj të hidhni substancë mrekulli sodën e bukes dhe lart e spërkat me leng limoni ose uthull molle.

Soda bukë thith butësisht aromat dhe kur kombinohet me uthull, kanë një fuqi të madhe pastrimi kundër njollave të forta dhe yndyrës.

Provojeni dhe na shkruani

Por mos harroni perpara duhet ta keni ngrohur soben tuaj. Dhe hap pas hapi sperkateni me sode dhe me pask me uthull. Disa minuta pasi ka shkumezuar mund ta shpelani dhe te shikoni rezultatin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *