Si të lani të gjithë banjën tuaj në 5 minuta duke përdorur vetëm dy përbërës

Unë jam një ekspert pastrimi – si të lani të gjithë banjën tuaj në 5 minuta duke përdorur vetëm dy përbërës

Carolina Mccauley, një fanatike pastrimi, ndau trukun e saj për të pasur një banjë të pastër në vetëm disa minuta.
Mccauley filloi duke mbushur një shishe sperkatese me sasi të barabarta sapun enësh dhe uthull të bardhë.
Më pas ajo e përdori shishen për të fshirë sipërfaqet në të gjithë banjën e saj, përfshirë dushin, lavamanin dhe pjesët e saj.

Për një person, ekspertja e pastrimit me emrin Caroline thotë se uthulla duhet të ndalohet plotësisht rreth çdo pajisje elektronike në shtëpinë tuaj, duke përfshirë televizorin dhe ekranet e kompjuterit.

Nuk është gjithashtu një ide e mirë që të pastroni thellë çdo sipërfaqe prej guri, si p.sh. banakun e mermerte te kuzhinës dhe banjës, duke përdorur një perzierje uthull.

Thjesht, kombinoni pjesë të barabarta ujë dhe uthull me 2 lugë gjelle ekstrakt vanilje në një shishe sprej dhe më pas përdorni këtë tretësirë ​​përgjatë sipërfaqes së frigoriferit tuaj.

Fshijeni me një peshqir dhe jeni gati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *