Si të pastroni një tualet me katër hapa të thjeshtë

Si të pastroni një tualet me katër hapa të thjeshtë

Pastrimi i tualetit nuk tingëllon si argëtues, por ka shumë mënyra të ndryshme

Por nëse nuk keni kohë të konsultoheni me një ekspert pastrimi ne po ju tregojmë një mënyrë

Për t’i dhënë tualetit tuaj një pastërti të duhur , keni nevojë për sprej dezinfektues, zbardhues, pastrues tualeti, doreza dhe diçka për të fshirë sipërfaqet, psh., një pecetë dezinfektuese.

Përhapni një filxhan me sodë buke në mënyrë të barabartë brenda qypit të tualetit.

Hidhni ngadalë dy gota uthull mbi sodën dhe lëreni të vlojë pasi kjo mund të ndihmojë në zbërthimin e bllokimit.

Lëreni për dy orë përpara se ta shpëlani për ta zhbllokuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *