Vetem me nje luge sode buke largoni te gjitha njollat nga rrobat e juaja

Unë jam një profesionist i pastrimit – kjo është metoda ime e saktë për të hequr njollat ​​nga çdo veshje dhe duke përdorur produkte që keni në kuzhinën tuaj

Eksperti sugjeron se ka një mënyrë të thjeshtë për të hequr plotësisht njollën e salcës së domates nga rrobat e bardha.

Sipas një eksperti pastrimi, do të duhen disa sende të zakonshme kuzhine që me siguri i keni tashmë në kuvertë. Djali me emrin Shammond shpërndau një këshillë pastrimi që ai pretendonte se mund të largonte njollat ​​nga çdo veshje.

Shammond tha: “A e dini se nëse përzieni sodë buke me pak lëng limoni të freskët, shtoni pak uthull të bardhë, pak sapun enësh dhe ujë, (dhe e shkundni mirë shishen me kete perzierje), mund të hiqni ndonjë njollë nga rrobat tuaja?”

Sipas ekspertit, gjithçka që duhet të bëni është ta vendosni këtë përzierje në njollë, të përdorni një furçë dhëmbësh të vjetër dhe të pastroni njollën. Kjo metodë e tij, është e sigurt, natyrale dhe nuk përfshin asnjë kimikat.

“Funksionon si magji,” tha ai për shpikjen.

Njerëzit në komente ishin mirënjohës për këshillën, disa duke dhënë edhe vetë njohuritë e tyre.

“Vërtet funksionoi,” konfirmoi një person.
“Funksionon edhe për tenxhere dhe tigan,” pohoi një tjetër.

“Unë thjesht derdh detergjent në vend dhe pastroj me një furçë dhëmbësh. Nuk më ka dështuar akoma,” shtoi një person i fundit metodën e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *