Situata ne Itali, ja cfare ndodhi ne 24 oret e fundit

  0
  168

  Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 111 persona si pasojë e koronavirusit.

  Kësisoj, numri total i personave qe humben jeten shkon në 33,340.

  Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se një ulje të ndjeshme ka pësuar numri i rasteve të reja. Në harkun kohor të 24 orëve janë regjistruar 416 raste pozitive me COVID-19.

  Sipas emergjencave civile vijon të përmirësohet edhe situata në spitale dhe terapi intensive.

  Kujtojmë se nga fillimi i pandemisë e deri në këto momente, 3.8 milion italianë i janë nënshtruar testit të tamponit.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here