Stuhi bore dhe shi, përmbytet rruga. Bëni kujdes në këtë aks

Reshje të intensive shiu kanë përfshirë Qarkun e Dibrës që nga mesnata e djeshme.

Nga reshjet dhe prurjet e përrenjve malorë ka pasur rënie të gurëve dhe inerteve në rrugë, ça ka vështirësuar qarkullimin e mjeteve, por pa shkaktuar bllokime.

Në orët e mesditës qyteti i Peshkopisë është përfshirë nga një stuhi bore, me intensitet të lartë.

Nga reshjet e borës nuk ka probleme në qytet por në zonat e thella trashësia shkon në 15 cm, duke krijuar probleme në qarkullimin e mjeteve dhe duke bërë të detyrueshëm përdorimin e zinxhirëve në zonat mbi 1000 metra mbi nivelin e detit.

Edhe rrugët e qytetit të Peshkopisë u mbuluan nga uji që vinte nga prurjet anësore të përrenjve, ku për shkak të intensitetit nuk e përballonin kanalet anësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *