Stuhi e pazakontë në Shqipëri, rrëshqitje dheu e gurësh, bllokohet aksi nacional

Reshje te dendura ka qene te pranishme diten e sotme ne te gjithe vendin tone. Pritet qe kjo jave te jete me reshje shiu.

Por ne aksin rrugor Elbasan Librazhd ka pasur reshje te dendrua dhe bresher ku si pasoj ka rrëshqitje dheu dhe gurësh në vendin e quajtur Murrash, duke bllokuar aksin nacional Librazhd-Elbasan.

Dhe reshjet e shiut kane bllokaur cdo gje.

Lëvizja e automjeteve është paralizuar në këtë segment, teksa radha e makinave është kilometrike. Ende nuk është marrë asnjë masë nga Autoriteti Rrugor për lirimin e rrugës nga dherat dhe gurët.

Pritet qe kjo jave te jete me reshje shiu dhe javen e dyte te prillit moti te qetesohet dhe te rriten serisht temperaturat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *