Tërmet dhe ne Kosovë, ja sa ishte magnituda

  0
  134

  Një lëkundje tëermeti u shënua sot në Kosovë. Fillimisht u raportua për magnitudë 4.3 ballë, ndërsa më tej rezultoi se ishte 3.8 ballë.

  Epiqendra ishte rreth 18 km nga Mitrovica dhe 15 km nga Prishtina. Thellësia e këtij tërmeti ishte 10 km.

  Tërmeti është ndjerë nga banorët, ndërsa për momentin nuk ka raportime për dëme.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here