Tërmeti i fortë “shkund” Turqinë, pan ik i madh tek qytetarët, ja sa ishte magnituda

  0
  118

  Një lëkundje e fortë sizmikeështë shënuar këtë mbrëmje në Turqi.

  Tërmeti ishte me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter, me epiqendër 94 kilometra në verilindje të Izmirit dhe 16 kilometra nga Kirkangac.

  Paraprakisht nuk ka të dhëna për njerëz të lënduar apo dëme materiale, por lëkundja ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar panik të madh te qytetarët.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here