Friday, May 20, 2022


HomeTërmeti i fortë “shkund” Turqinë, pan ik i madh tek qytetarët,...
Array

Tërmeti i fortë “shkund” Turqinë, pan ik i madh tek qytetarët, ja sa ishte magnitudaNjë lëkundje e fortë sizmikeështë shënuar këtë mbrëmje në Turqi.

Tërmeti ishte me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter, me epiqendër 94 kilometra në verilindje të Izmirit dhe 16 kilometra nga Kirkangac.

Paraprakisht nuk ka të dhëna për njerëz të lënduar apo dëme materiale, por lëkundja ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar panik të madh te qytetarët.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments