Termeti lekund Shqiperin mengjesin e sotem. Ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Mëngjesin e kësaj të shtune janë regjistruar lëkundje tërmeti në Shqipëri. Sipas IGJEUM, Institutit të Gjeoshkencave dhe Sizmicitetit, lëkundja ka qenë me epiqendër në Selenicë të Vlorës.

Gjithashtu ekspertët thonë se magnituda e tërmetit ishte 3.3 ballë, e thellësia fokale 23 km.

Ballkani ka pasur dhe lekundje te tjera kete jave duke filluar nga Greqia Maqedonia apo dhe Bosnja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *