Saturday, May 21, 2022


HomeTërmeti në Turqi/ Rëndohet bilanci
Array

Tërmeti në Turqi/ Rëndohet bilanciDitën e sotme Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm më magnitudë 6.8 i shkallës rihter .

Sipas raportimeve të fundit numri zyrtar i vik timave ka shkuar 29, ndërsa të pl agosur apo me dë mtime të lehta raportohet mbi 1000 raste, dhe rreth 100 ndertesa të demtuara.

Megjithëse temperaturat janë -4 gradë cecius, shumë vetë kanë dalur nëpër rrugë pasi pasgoditjet vazhdojnë akoma.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments