Toka hapet dy metra e thëlle dhe thëthin punëtorin e bashkisë/foto

Jo vetem ne vendin tone ndodhin ngajrje te tilla por dhe ne Greqi. Ku toka hapet dhe gelltit punetorin brenda saj.

Kjo ngjarje ka ndodhur ne Greqi ku nje punetor bashkie ka ren brenda ne nje grope ku toka eshte shembur nen kembet e tij.

Mediat vendase bëjnë me dije se një punonjës i departamentit të pastrimit të bashkisë Pavlos Mela është transportuar në Spitalin Papageorgiou në Selanik, pasi pllakat e trotuarit u shembën në oborrin e përparmë të pallatit, në kryqëzimin e rrugëve Filota 14 dhe Hani Gravias, në Ano Ilioupoli.

Mësohet se gropa e cila është hapur ishte, rreth 2 metra e thellë. Punëtori si pasojë e rënies ka mbetur i plagosur dhe ka pësuar frakturë në këmbë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *