Termet ne Shqiperi. Ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Ballkani ka qene ne epiqender te termeteve keto dy dite duke filluar nga Greqia Kosova Maqedonia po keshtu dhe Shqiperia.

Eshte ndjer nje termet dhe ne vendin tone me epiqender ne Elbasan.Mbremjen e djehsme eshte raportuar qe se lëkundja ka qenë me magnidutë 3.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në të gjithë zonën.

Kjo ndoshta dhe për shkak se thellësia ka qenë vetëm dy kilometra.

Por fatmiresisht nuk ka ndodhur probleme dhe cdo gje ka shkuar mire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *