Tragjedia në Liqenin Maggiore: Katër Persona Humbasin Jetën pas Permbytjes së Varkës në Festën e Ditëlindjes

0
102

ITALI- Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Itali ne liqenin Maggiore ku mesohet se kane humbur jeten kater persona.

Ata ishin mbledhur per te festuar ditelindjen dhe moti i keq ka bere qe varka te lekundet dhe te permbyset.

Ne varke ishin mbi 20 persona ku mesohet se kater prej tyre u mbyten.

Dhjete ambulanca kane shkuar ne vend ngjarje per te ndihmuar te permbyturit.

Dallget e forta ben qe varka te kthehej permbyes dhe te shkaktoj kete tragjedi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here