Tronditet Kroacia, TËRMET i fuqishem me magnitudë 6.3

  0
  146

  Një tërmet me magnitudë 6.3  i shkallës Richter ka tronditur Kroacinë vetëm pak minuta më parë.

  Epiqendra e tij u raportua 9 km nga Sisak dhe 46 km nga Zagreb. Lëkundjet ishin në thellësi 10 kilometër dhe ka shkaktuar lëkundje të forta.

  Mediat e huaja raportojnë se lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në Itali

  Mësohet se njerizit kanë dalë në rrugë të frikuar nga lëkundjet e forta të tërmetit, nuk dihet nëse deri më tani ka të lënduar.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here