Friday, May 20, 2022


Home‘U martova të dielën’/ Dy kushërinjtë u shuan në aksident në Lushnjë,...
Array

‘U martova të dielën’/ Dy kushërinjtë u shuan në aksident në Lushnjë, djali rrëfen tmerin: Më mirë të mos e kisha parë..Tre djem të rinj Oregest Shabani, Alban Doksani dhe Alteo Shabani po udhëtonin nga Fieri për në Lushnje me makinë benz që e kishin blerë një ditë më parë.

Në afërsi të rotondos mjeti me të cilën po udhëtonin është për.plasur me bankinën anësore dhe me pas ka fluturuar për 30 metra duke u përplasur me disa pemë.

Tre të rinjtë janë transportuar në spitalin e Lushnjës ku personi i parë që nuk ka mundur të shpëtoj ka qenë Orest Shabani ndërsa kushëriri i tij Alteo Shabani vd.iq rrugës për në Tiranë.

Një nga dëshmitarët të cilët ka nxjerr dhe trupat nga mjeti tregon se ishte diçka e tmershme pasi që nga momenti që kishin njoftuar policinë dhe ambulancën u desh 50 minuta për të ardhur dhe për t’i transportuar në spital.

Dëshmitari thotë më tej se shteti duhet të ndërhyjë pasi kjo nuk është ngjarja e parë që hu.mbin jetën njerëz: “Mesa dimë nga jashtë, në një vend kur bëhen disa aks.idente merren masa , bëhet rruga, gjenden shkaqet, këtu nuk bëhet asnjë gjë. Ky është një mesazh për politikanët”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments