Ukrainasit kapin rob nënkolonelin rus, nuk iu besojnë syve kur shikojnë të brendshme që kishte veshur gjenerali i lartë

Eshtë kapur rob diten e sotme një oficer i lartë rus.Cdo dite rusia peson humbje te medha si nga ushtaret po dhe nga gjeneralet e saj.

Oficeri u kap gjatë një përleshjeje në rajonin e Nikolaev dhe sipas ushtarëve ukrainas kishte veshur të brendshme dhe çorape të Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Ai u kap në rajonin e Nikolaev por u ndalua nga ukrainasit, rusi i kapur rob u pagëzua si nënkoloneli më mediokër rus.

I kapuri rob me të brendshme dhe çorape të Forcave të Armatosura të Ukrainës, është identifikuar si Koshel Alexander Olegovich, lindur më 5 Prill 1982.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *