Vajza 13-vjeçare u bë multimilionere brenda një 1 viti duke punuar online

Nyla Hayes ka gjetur sekretin e suksesit, dhe ajo po shet veprat e saj artistike si NFT.

Në moshën 13-vjeçare, një artiste e re është bërë multimilionere kur filloi të nxirrte në shitje artin e saj si NFT, ose foton e saj artistike. Cdo kush mund te futet ne kete faqe dhe te shes artin e tij si muzike video apo foto.

Vizatimet e adoleshentes përshkruajnë gra ikonike. Hayes e poston atë në një faqe interneti NFT, ku dikush mund ta blejë atë me kriptomonedhë. Dhe shitjet ishin te medha.

Ajo ka thene se:“Më pëlqen të vizatoj gra nga e gjithë bota, sepse më pëlqejnë vërtet kulturat e ndryshme dhe prejardhje të ndryshme”.

Në vitin 2021, Hayes u emërua i pari “Artist-in-Residence” nga Time Magazine , një nder që u jepet atyre që po avancojnë karrierën e tyre përmes NFT-ve.

Tashme ajo eshte milionere 13 vjecare qe shet cdo dite fotot e veta dixhitale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *