Veliaj “urdher” pronarëve te marketeve: Gjoba dhe procedim penal të pamëshirshem për ata që ..

    Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë me dije se te gjithe dyqanet ushqimore apo supermarketet që do të rrisin çmimet, duke shfrytëzuar situatën e koronavirusit do të gjobiten ose do të procedohen penalisht.

    “Do jeni të pamëshirshëm me gjoba dhe procedim penal për këdo pronar biznesesh, supermakete dyqane ushqimore që abuzojnë me çmimet. Nuk do tolerojmë më një qytet hienash, rrëzohemi bashkë, por bashkë do ngrihemi”, tha Veliaj.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *