Vjehrra ime me kritikoj ashper se detyrova burrin tim të bëjë punët e shtepis

Si cdo grua punoj gjithe diten dhe pas punes vi ne shtepi dhe filloj e gatuaj per te ngren familja.

Por pasi isha duke gatuar ne kuzhine i kerkova ndihme bashkeshortit qe te me ndihmonte ne punet e shtepis pasi nuk mund ti beja pasi isha shume e lodhur.

Por kete fundjave kisha dhe prinderit e bashkeshortit ne shtepi por ata u skandalizuan kur pane djalin e tyre te bente punet e shtepis.

Un nuk mendoj se ka dicka te keqe qe bashkeshorti te ndihmoj gruan e tij ne punet e shtepis se dhe un isha duke punuar por vjerra e mori per keq kete ceshtje.

Ajo me foli ashper dhe me tha qe nuk i takon burrit te bej pune shtepie.

Nje burre i vertete nuk duhet te bej kurre pune te tilla. Ndersa un ja ktheva se te ndihmosh bashkeshorten tende nuk ka asgje te keqe nderkoh qe un si grua punoj nga mengjes deri ne mbremje.

Si mendoni a eshte normale qe burri te ndihmoj gruan ne punet e shtepis apo vjerra ka te drejte te me qortoj mua per kete gje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *