Vjen i nxehti afrikan. Keto jane qytet qe temperaturat do te shkojne 42 grade

Pas diteve me shi dhe temperatura normale rikthehet i nxehti afrikan ne vendin tone.

Kjo jave pritet te jete e nxehte dhe temperaturat do te shkojne 42 grade.

Qytet qe do te jene shume te nxehta ku temperatura do te jene 42 grade jane Elbasan, Berat, Gjirokastër apo edhe Fier.

Tirana dhe qytetet te tjera ne vend do te kene temperatura deri ne 41 grade.

Dhjete diteshi i dyte i korrikut do kete mot te nxehte dhe temperatura te larta ne te gjithe vendin tone transmeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *