Vjen ndryshimi drastik i motit. Vjen paralajmerimi i SHMU. Sot do te kete

Diten e sotme pritet qe vendi jone te jete me reshje te dendura shiu dhe ulje temperaturash si dhe reshje debore ne vendet malore.

Moti parashikohet me vranësira të dendura në të gjithë territorin shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme dhe lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe kryesisht mesatar në formën e shtrëngatave.

I gjithe muaji prill pritet te jete me reshje shiu dhe dita e sotme te jete me intesitet te larte.

Ndersa ne vendet malore priten reshje debore.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – jugperëndim mesatare dhe shpejtësi 2-7m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera-herës e fortë dhe shpejtësi 12-15m/s. Temperaturat parashikohen:në zona malore 7 deri 12°C në zona e ulëta 8 deri 14°C në zona bregdetare 11 deri 15° C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *