Zbulohet e verteta pse 24 vjecari mbyti nenen e tij ne Permet.

Zbulohet nje nga pistat qe eshte fokusuar hetimi eshte se 24 vjecari e ka vrar nenen e tij pasi ishte ne gjendje te renduar mendore dhe sipas të njohurve mund të jetë edhe një konflikt pronësie brenda familjes. 24 vjecari eshte arrestuar pas krimit dhe eshte duke e zbardhur dinamika e ngjarjes.

Ndersa babai i 24 vjecarit ja ve fajin mjekut qe beri viziten dhe nuk e mbajti ne spital. Ndersa mjeku Koço Stefanidhi eshte shprehur se:“Të sëmurët zakonisht që janë dhe agresivë që ky nuk ishte agresiv, nuk mund të nisen nga urgjenca në një spital tjetër. Duhet dominuar, duhet zbutur psikoza, pastaj duhet transferuar në një spital tjetër”

Familja kishte ikur ne Amerike tek vajzat dhe pas 4 muajsh jane kthyer ne Permet. Djali ishte shume i mire ne mesime dhe studjone te Amerike. Ai kishte kerkuar te blinte nje arme por prinderit e kane ndaluar nje gje te tille.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *