zi në magjistraturën shqiptare, humb jeten në moshë të re prokurorja e njohur

  Ndahet nga jeta në moshë të re prokurorja e Elbasanit Erida Kokonozi. Lajmin e bën me dije dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë i cili në një reagim zyrtar ka shprehur ngushëllimet familjes dhe kolegëve të prokurores, teksa bën me dije se ajo vuante nga një sëmundje prej disa kohësh.

  REAGIMI I PLOTE I KLP

  Këshilli i Lartë i Prokurorisë shpreh ngushëllimet e sinqerta për ndarjen e parakohshme nga jeta, në moshën 39 vjeçare, pas një sëmundje të gjatë, të prokurores Erida Kokonozi, e cila e ushtronte detyrën në Prokurorinë pranë Shkallës së Parë Elbasan.

  Zonja Kokonozi ka qenë një nga magjistratët e spikatur të sistemit të prokurorisë, e cila e ka nderuar figurën e prokurorit, duke treguar një shkallë të larte integriteti dhe profesionalizmi në ushtrimin e detyrës.

  Komuniteti i prokurorëve do ta kujtojë znj. Kokonozi përherë me nderim, për kontributin e saj të çmuar në fushën e drejtësisë.

  U shprehim ngushëllimet tona familjareve dhe të afërmve, për ndarjen e saj nga jeta.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *